Logitech 920-002489 keyboard
Logitech 920-002489 keyboard
1 people are viewing this product
Regular price
€14,78 EUR
Sale price
€14,78 EUR
Regular price
€18,92 EUR
Shipping calculated at checkout.
Logitech K120 Corded Keyboard, Full-size (100%), Wired, USB, QWERTZ, Black
Available stock: 14
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
No information available.
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Keyboard | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard language | German |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Certification | CE, TUV, WEEE, FCC, UL/cUL, VCCI, BSMI, EPUP, KCC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Spill resistant |
| LED indicators | Yes |
| Features | |
| Cable length | 1.5 m |
| Power | |
| Keyboard battery type | AAA |
| Mouse | |
| Mouse included | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | No |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Minimum system requirements | What you need: Windows 7, 8, 10 or later Available USB port |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 155 x 450 x 23.5 mm |
| Keyboard weight | 550 g |
| Packaging data | |
| Package width | 28.6 mm |
| Package depth | 468.3 mm |
| Package height | 184.2 mm |
| Package weight | 710 g |
| Packaging content | |
| Batteries included | No |
| Other features | |
| Internal | No |
| Compatible operating systems | Windows XP/Vista/7 Linux 2.6+ |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case width | 162 mm |
| Master (outer) case length | 486 mm |
| Master (outer) case height | 402 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.64 kg |

