Logitech Marathon M705 mouse
Logitech Marathon M705 mouse
1 people are viewing this product
Regular price
€43,25 EUR
Sale price
€43,25 EUR
Regular price
€50,17 EUR
Shipping calculated at checkout.
Logitech Marathon Mouse M705, Right-hand, Optical, RF Wireless, 1000 DPI, Charcoal
Available stock: 551
-
Estimated delivery: May 28 - Jun 01
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Mouse | |
|---|---|
| Number of scroll wheels | 1 |
| Scrolling directions | Vertical/Horizontal |
| Purpose | Office |
| Device interface | RF Wireless |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Buttons quantity | 7 |
| Recommended usage | Universal |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Design | |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Charcoal |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Ergonomics | |
| Wireless range | 10 m |
| Power | |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| USB Type-C charging port | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes, MacOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 71 mm |
| Depth | 109 mm |
| Height | 42 mm |
| Weight | 135 g |
| Receiver width | 1.87 cm |
| Receiver depth | 6.1 mm |
| Receiver height | 1.44 cm |
| Receiver weight | 1.8 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Quick start guide | Yes |
| Software CD | Yes |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 91 mm |
| Package height | 139 mm |
| Package weight | 192.9 g |
| Packaging content | |
| Receiver included | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Unifying receiver | Yes |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Minimum system requirements | – Windows 10, Windows 8, Windows 7 and above – Mac OS X 10.11 or later – USB port |
| Packaging content | Mouse Logitech Unifying receiver 2 AA batteries User documentation |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 50992060239016 |
| Master (outer) case width | 101 mm |
| Master (outer) case length | 407 mm |
| Master (outer) case height | 258 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2 kg |
| Products per pallet | 1520 pc(s) |
| Products per intermodal container (20ft) | 28170 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 57870 pc(s) |

