USB-A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 3ft White
USB-A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 3ft White
Stay connected and power up your devices with the Tripp Lite USB-A to Lightning Sync/Charge Cable. Designed for convenient charging and data transfer, this cable is perfect for everyday use.
Its MFi certification ensures compatibility and reliability, making it ideal for charging your iPhone or iPad while syncing with your computer. The 3-foot length offers flexibility in reaching your charging sources without compromising on speed.
- Length: 3 ft. (0.9 m)
- Connector Type: USB-A to Lightning
- Connection: Male to Male
- MFi Certified for safe charging
- Color: White
Available stock: 15
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 59.9 mm |
| Package depth | 1.3 mm |
| Package height | 116.1 mm |
| Package weight | 40 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Master (outer) case width | 134.9 mm |
| Master (outer) case length | 80 mm |
| Master (outer) case height | 249.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 650 g |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182170 |

