3.5mm Headset Splitter Adapter StarTech 0.13m Male to 2x Female Black
3.5mm Headset Splitter Adapter StarTech 0.13m Male to 2x Female Black
Enhance your audio experience with the StarTech 3.5mm Headset Splitter Adapter. This compact adapter allows you to connect two headsets to one audio source, making it perfect for sharing music or gaming sessions.
Measuring just 0.13 m in length, this splitter features a durable black design. Ideal for personal or professional use, it fits standard 3.5mm audio jacks seamlessly.
- Type: 3.5mm Headset Splitter Adapter
- Connector: 3.5mm Male to 2 x 3.5mm Female
- Length: 0.13 m
- Color: Black
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.13 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 | 2 x 3.5mm |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Plug and Play | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | CE, REACH |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6.8 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 9 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 7 mm |
| Package weight | 8.8 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |

