USB-A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 6ft Tripp Lite
USB-A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 6ft Tripp Lite
Experience reliable charging and syncing with the Tripp Lite USB-A to Lightning Sync/Charge Cable. Designed for seamless compatibility with your Apple devices, this MFi certified cable ensures you get the power and performance you need.
Ideal for connecting your iPhone, iPad, or iPod to your laptop or wall charger, this 6-foot cable gives you the flexibility you need while ensuring fast data transfer rates. Whether at home or on the go, you can conveniently charge your devices without compromise.
- MFi Certified for safe use with Apple devices
- 6 ft. (1.8 m) length for added reach
- USB-A Male to Lightning Male connection
- Durable black design for lasting performance
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 25.4 mm |
| Package depth | 66 mm |
| Package height | 134.6 mm |
| Package weight | 50 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Master (outer) case width | 129.5 mm |
| Master (outer) case length | 254 mm |
| Master (outer) case height | 78.7 mm |
| Master (outer) case gross weight | 640 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182163 |

