USB-A to Lightning Cable 10 Pack MFi Certified Black 10in
USB-A to Lightning Cable 10 Pack MFi Certified Black 10in
Stay connected with the Tripp Lite USB-A to Lightning cables, a reliable solution for charging and syncing your devices. This 10-pack of MFi certified cables delivers fast, efficient performance for all your Apple gadgets.
Perfect for both home and office use, these 10-inch cables are compact and easy to carry. Their durable build ensures long-lasting use, making them ideal for everyday charging needs.
- USB-A to Lightning sync/charge cables
- MFi certified for quality and compatibility
- Length: 10 inches (0.25 m)
- Color: Black
- Interface: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
- Pack of 10 cables
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.254 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Product colour | Black |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 71.1 mm |
| Package depth | 133.4 mm |
| Package height | 31.8 mm |
| Package weight | 120 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Master (outer) case width | 170.2 mm |
| Master (outer) case length | 264.2 mm |
| Master (outer) case height | 83.8 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.27 kg |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332188523 |

