USB A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 0.25m Black
USB A to Lightning Sync/Charge Cable MFi Certified 0.25m Black
Get fast and reliable charging and syncing with the Tripp Lite USB A to Lightning Sync/Charge Cable. Designed for everyday use, this cable is ideal for charging your Apple devices quickly and efficiently.
Featuring MFi certification, you can trust that this cable meets Apple's performance standards, ensuring a safe and secure connection. The 0.25m length makes it perfect for short distances, whether at home, in the office, or on the go.
- Type: USB A to Lightning
- Length: 0.25 m (10 in.)
- Color: Black
- Connector Type: Male to Male
- MFi Certified: Yes
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.25 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product colour | Black |
| USB version | USB 2.0 |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 63.5 mm |
| Package depth | 63.5 mm |
| Package height | 132.1 mm |
| Package weight | 20 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Master (outer) case width | 137.2 mm |
| Master (outer) case length | 243.8 mm |
| Master (outer) case height | 81.3 mm |
| Master (outer) case gross weight | 320 g |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332188516 |

