Tripp Lite SR42UBCL rack cabinet
Tripp Lite SR42UBCL rack cabinet
1 people are viewing this product
Regular price
€0,00 EUR
Sale price
€0,00 EUR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
Tripp Lite SR42UBCL 42U SmartRack Co-Location Standard-Depth Rack Enclosure Cabinet - 2 separate compartments, Freestanding rack, 42U, 138.3 kg, Black
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 42U |
| Type | Freestanding rack |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600.2 mm |
| Depth | 1092.2 mm |
| Height | 1993.9 mm |
| Weight | 138.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 660.4 mm |
| Package depth | 1155.7 mm |
| Package height | 2159 mm |
| Package weight | 154.7 kg |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8517.79.0000 |
| Master (outer) case width | 660.4 mm |
| Master (outer) case length | 1155.7 mm |
| Master (outer) case height | 2159 mm |
| Master (outer) case gross weight | 154.7 kg |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |

