Tripp Lite SR4POST13 rack cabinet
Tripp Lite SR4POST13 rack cabinet
1 people are viewing this product
Regular price
€0,00 EUR
Sale price
€0,00 EUR
Regular price
Shipping calculated at checkout.
Tripp Lite SR4POST13 13U SmartRack 4-Post Open Frame Rack - Organize and Secure Network Rack Equipment, 13U, 453.6 kg, 17.7 kg, Black
Oops! Looks like you just missed it!
-
Estimated delivery: May 29 - Jun 02
Share this product
Couldn't load pickup availability
Infomations
Infomations
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 13U |
| Maximum weight capacity | 453.6 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-D, IEC 60297-3-100, DIN 41494, RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 115.1 mm |
| Depth | 1410 mm |
| Height | 718.8 mm |
| Weight | 17.7 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 115.1 mm |
| Package depth | 1410 mm |
| Package height | 165.1 mm |
| Package weight | 19.7 kg |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332144048 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8517.79.0000 |
| Master (outer) case width | 519.9 mm |
| Master (outer) case length | 1420.1 mm |
| Master (outer) case height | 389.9 mm |
| Master (outer) case gross weight | 199.6 kg |
| Products per master (outer) case | 9 pc(s) |

